קלפי מהכוח אל הפועל
logo MKEP.png

מהכוח את הפועל -
קלפי כוחות מעצימים לפעילות קבוצתית ואישית

 

הערכה מיועדת למבוגרים ולילדים מגיל 10 ומעלה; ל־1 עד 20 משתתפים.
בערכה 55 קלפי כוחות, כל קלף מייצג כוח אישי, ושני קלפים ריקים.
הכוחות מאירים תכונות, כישורים ויכולות חיוביים. עצירה והתבוננות בהם מעודדת ומעניקה אומץ ואופטימיות

רעיונות לפעילות עם הקלפים

למנחי קבוצות:

פורסים את הקלפים גלויים ומציגים את ההנחיה. לדוגמה, כל אחד ייקח קלף שמייצג כוח שיש לו, וקלף של כוח שהיה רוצה לאמץ בתחום מסוים. אפשר להתייחס לתמונה ו/או לטקסט. לשאול מתי הכוח יוצא אל הפועל ומתי אינו מתממש, ולהסביר שלא תמיד הכוחות באים לידי ביטוי.

 

ליועצים פרטניים/ מאמנים אישיים: פורסים את הקלפים גלויים ומציגים את ההנחיה, לדוגמה: בחר כוחות שיש לך, וכאלה שאתה רוצה שיהיו לך; או: בחר כוחות שיעזרו לך במשימה שלפניך; או בחר את הכוחות שאימצת בתהליך, ואת אלה שאתה מסמן לעצמך כיעד להמשך. אפשר לשאול: מתי אתה מרגיש שכוחות אלה יוצאים אל הפועל, ומתי לא?

 

לפעילות אישית, משפחתית או חברתיות: פורסים את הקלפים גלויים ומציגים את ההנחיה, לדוגמה: כל משתתף בוחר כוח אחד או יותר שיש לו, ו/או כוח שהוא רואה בכל אחד מהמשתתפים האחרים, ומשתף בקלפים שבחר; אפשר לצייר "עץ כוחות" משפחתי שבו לכל בן משפחה יש ענף עם עלים, ועל העלים כותבים את הכוחות שהוא רואה בעצמו ושאחרים רואים בו; בנוסף, לפני שמתחילים את היום, כל אחד מוזמן לבחור קלף עם כוח שילווה אותו היום.


יש לכם רעיונות נוספים? כתבו לנו: ronianatgroup@gmail.com

על היוצרות:

רוני לנגרמן־זיו – מדריכת הורים, מרצה, מאמנת אישית להורים ולמתבגרים, מנחת קבוצות הורים וצוותי חינוך ממכון אדלר, כותבת בנושאי הורות בתקשורת, ובעלת המותג "מוצרי ההשראה של רוני".

 

ענת מאור (MBA) – יועצת מומחית למשפחות (MA), מנחת קבוצות הורות ומשפחה בוגרת מכון אדלר, מנחת צוותי הוראה, מרצה בנושאי הורות.

 

צילומים: ©רוית טורקיה

עיצוב: אורלי לנגרמן

בפייסבוק: מהכוח אל הפועל

 

ליצירת קשר: ronianatgroup@gmail.com

 

רוני: 054-8040134 ׀ ענת: 050-6890898

 

מנימוקי ועדת תו התוכן של מכון אדלר:
"הקלפים מזמינים, אסתטיים, מלווים בתמונות מרהיבות. הערכה מציעה חקר ושיח במעגלי החיים היוצרים תקשורת טובה ומעודדת. בערכה ניכרת השקעה רבה בעיצוב ובאיכות הקלפים. הקלפים מתאימים לפעילות פרטנית וקבוצתית. הערכה מומלצת בחום. צוות בדיקת תו תוכן"

לקוחות מספרים על העבודה עם הקלפים:

אחרי שרכשתי את ערכת הקלפים שיצרתן לצורך עבודה בקליניקה חשבתי ששישי בערב זו הזדמנות מצוינת עבורי להתנסות עם המשפחה הפרטית שלי (יש לנו קטע כזה שכל אחד יכול להציע משחק שבא לו לשחק עם כולם), והפעם הצעתי אני. 
פרסתי את הקלפים על הרצפה. ההנחיה היתה - כל אחד יקח קלף של כוח שהיה רוצה לאחל לעצמו ומספר מדוע בחר את הקלף. אחרי כן כל אחד מהמשתתפים האחרים יכל לבחור האם היה שמח להוסיף לעצמו או למשתתף אחר מבני המשפחה כוח כזה ומתי. 
השיח היה מרגש, מפתיע, משתף ומלא בהקשבה. בהחלט זמן איכות מהטובים שזכינו לו בבית (בכל זאת שני מתבגרים וצעיר מתבגר שבדרך, שפותחים משתפים ומקשיבים אחד לאחר). 
מצאנו את עצמנו ״משחקים״ עד 23:30 בלילה ביחד, בלי טלוויזיה, בלי מסכים, בלי להרגיש שהזמן עובר. תודה רבה על הכלי הנהדר הזה. בהחלט נכנס לארסנל המשחקים המשפחתי (שירלי)

***

אני עוסק באימון אישי ומדריך לגמילה מהתמכרויות. רכשתי את קלפי מהכוח אל הפועל - קלפי כוחות מעצימים, ואני עובד איתם באימון אישי פרטני. הקלפים עוזרים למקד את הכוחות והיכולות שישנם כבר ולהעצים אותם. אני מאוד מרוצה וממליץ לנסות (שלמה)

***

שעה לפני שיצאנו לליל הסדר, פרסנו את הכוחות, כל אחד שחרר את שליבו מבקש לשחרר ובחר את הכוחות שליבו מבקש לחזק. הופתעתי מהמודעות העצמית הגבוהה של הילדים, מהרצון שנולד תוך כדי שיחה להעניק כוחות אחד לשנייה. חוויה יוצאת דופן (חגית)

***

אני רוצה להמליץ מעומק ליבי על ערכת קלפי הכוח שרכשתי לאחרונה - מהכוח אל הפועל!
תוכלו לבחור ולהעניק למי שיעבור את התהליך מולכם קלפים שמעידים על חוזקות,כוחות שלו....או כוחות שראויים לשיפור. ערכה מדהימה!!!
אני בחרתי לעבור את התהליך עם יותם. הוא העניק לי קלפי כוח וגרם לי להתרגשות עצומה. כל קלף שנבחר,הסברנו זה לזו מדוע הוא מתאים,באיזה אופן הכוח שנבחר בא לידי ביטוי בנו,והאם יש כוח שטעון שיפור. אני לא יכולה להסביר את עוצמת החוויה! (קרן)

***

רוצה לאמר תודה גדולה לרוני לנגרמן-זיו ולענת מאור על כלי נהדר. במפגש קבוצת ההורים שלנו, אשר עסק בנושא העידוד, הזמנו את ההורים למצוא מתוך שלל קלפי מהכוח אל הפועל איזה כוחות הם מביאים להורות שלהם. פרשנו את כל הקלפים כמו פסיפס וההורים עמדו מולם מהופנטים. נרשמה התלהבות אדירה, הן מהעיצוב והיופי והן מהשאלות שעוזרות להתחבר לקלפים. בין ההורים התפתחה שיחה נלהבת "תראה את זה..." "תראה את זה..." ותוך כדי שיחה מצאו כוחות גם אחד עבור השני.
מעבר למציאת הכוחות של עצמם, הם היו להוטים לדעת איך ניתן להשיג קלפים אלו, כיוון שהיו רוצים להביא אותם למשפחה, לשיחה עם הילדים על הכוחות הגלומים בהם (תמר)

***

רכשתי את ערכת הקלפים ממש לאחרונה והספקתי כבר להשתמש בה מספר פעמים:
עם בתי המתבגרת
בהדרכות פרטניות עם הורים
ואתמול בהרצאה לאימהות על אווירה משפחתית
ביקשתי שיקחו קלף המייצג כוח שיש בהן שעוזר להן ביצירת אווירה טובה ונעימה בבית וקלף נוסף המייצג כוח שהיו רוצות שיהיה בהן או שהיו רוצות לחזק.
עשינו סבב וכל אחת שיתפה בפתיחות. הקלפים עזרו להן לדייק מה הכוחות שיש בהן ונתנו להן חומר למחשבה אילו כוחות היו רוצות לאמץ כמו: כוח האחריות שעלה הרבה, היו רוצות לדעת איך לשחרר ולאפשר לילדים יותר עצמאות.
הקלפים עשו סיום חווייתי שאסף בתוכו את כל מה שנאמר בהרצאה.
כל כך הרבה אפשרויות לעבוד עם הקלפים, הם מאוד מגוונים ויפים וויזואלית ואני נהנית לראות איך כל אחד מתחבר לכוחות שבו בזכותם.
תודה❣ (אפרת)